Kennen jullie die lekkere krokante aardappeltjes uit de oven die regelmatig in mijn weekmenu voorbij komen?! 

Ik krijg er enorm veel vragen over... en daarom heb ik van het recept een video gemaakt, je kunt hem nu zie op mijn YouTube kanaal! :) 


*klik* 






Reacties (3)

 

Vorige week deden we mee met een budgetchallenge. Ik werd uitgedaagd door Albert Heijn om 5 dagen te koken voor maximaal €25,- Ik ging op zoek naar verschillende recepten, bekeek nog eens wat wij allemaal in een week aten en maakte een weekmenu. Ik kwam erachter dat veel gerechten die wij eten toch best wel goedkoop waren, bij sommigen moest ik wat aanpassingen doen, maar we hebben heerlijk gegeten! Vandaag vertel ik je wat we hebben gegeten en hoeveel het heeft gekost. Het kan natuurlijk zijn dat de hoeveelheden te weinig zijn voor jouw gezin of dat je liever meer vlees eet, dat kan natuurlijk. Het zijn budget recepten die je naar eigen inzicht kunt aanpassen.... 


Ik heb alle prijzen teruggerekend naar wat wij gebruikt hadden en sommige prijzen zijn geschat... 


Dag 1; Makkelijke goulash;

We eten regelmatig makkelijke goulash, als je al langer mee leest, dan weet je dat wel! Het is een recept van 24kitchen *klik*  en ik maak hem altijd op mijn eigen manier. Dit heb ik gebruikt;

* Rijst (zilverlviesrijst van AH basic) € 0,47 

* 3 Paprika's (van de buitenbeentjes) € 1,31

* 2 uien € 0,20 

* 2 teentjes knoflook € 0,10

* Gehakt (persoonlijke aanbieding, 500 gram) € 2,25

* Paprika poeder € 0,10

* Eetlepel bloem € 0,05

* Bouillonpoeder € 0,10 


Totaal € 4,58 


Dag 2; Lasagne;

Op dag 2 aten we lasagne, die was zo lekker en goed gelukt dat ik het recept met jullie deelde... *klik* De prijzen vindt je ook in het artikel! 


Totaal; € 4,98 


Dag 3; Uiensoep met zelfgebakken brood; 

Wij zijn dol op soep en eten het regelmatig als avondmaaltijd. Eigenlijk altijd wel met een broodje erbij. 

* Uien (een heleboel!)  € 1,25 

* Bakmix voor het brood (ik gebruikte deze keer een bakmix) € 1,08 

* Broodbeleg, dit is uiteraard geschat. Ik at kaas en hummus, Dustin weer kaas en een broodje hazelnootpasta etc. etc. Alles bij elkaar zo'n € 2,00 


Totaal; € 4,33



Dag 4; Aardappels, groenten, vlees;

Een simpel agv'tje kan heel budget zijn! Zelf aardappels schillen en kruiden, op zoek naar goedkopere groenten (bijvoorbeeld uit de diepvries) en goedkoper vlees. Je kunt uiteraard ook voor biologisch of een vleesvervanger kiezen... 

* 4 hamburgers € 2,75 

* Doperwten uit de vriezer, 2 keer € 0,62 = € 1,24 

* Aardappels € 0,50

* Kruiden voor de aardappels (knoflook, Italiaanse gedroogde kruiden en olijfolie) € 0,20 


Totaal € 4,69 



Dag 5; Kokos, linzen dahl;

Dit gerecht maakte ik al maanden geleden een keer. Het is een recept van de groene meisjes *klik*  een echte aanrader trouwens die groene blog! Probeer ook eens hun linzensoep, super lekker! Ik wilde alleen deze keer niet alleen maar soep eten de hele week ;) 

* Rode linzen € 0,73

* 2 uien € 0,20

* 3 teentjes knoflook € 0,15

* Gemberpoeder € 0,10

* Komijnpoeder € 0,10

* Kurkuma € 0,10

* Cayenne peper € 0,10

* Kokosmelk (blikje) € 0,66

* Blikje tomaten blokjes € 0,44 

* Zout € 0,05

* Kokos (even geroosterd) € 0,20

* Rijst € 0,47


Totaal € 3,30 


Wij aten dus uiteindelijk 5 dagen voor € 21,88 !! We hadden zelfs nog wat restjes over, maar met kleine kinderen is het soms ook lastig om hoeveelheden in te schatten. Ik maak liever teveel dan te weinig! ;) 

Ik vond het uiteindelijk ook niet heel lastig, omdat wij sowieso vaak goedkoper eten. Ik kies voor budget merken en dat scheelt enorm in de prijs. De lasagne vond ik met de kinderen heel lekker. Dustin vond de zelfgemaakte saus heel lekker, maar miste wel wat gehakt. Dat kan natuurlijk! 


Ik vond het een leuke challenge! Ik hoop dat ik je heb kunnen laten zien dat je met een klein budget prima kunt eten, soms moet je er iets meer moeite voor doen, maar het kan wel! Heb jij een leuk budget recept? Laat het me weten in de reacties! Je mag hem natuurlijk ook altijd doormailen voor de rubriek; "Het recept van" 
















Reacties (4)

 

Ik ben gek op lasage en andere pasta's! Heer-lijk! Onze kinderen vinden het ook super lekker, dus het werd weer eens tijd om een flinke schaal lasagne te maken, ik maakte deze in het kader van de budgetchallenge die ik met Albert Heijn doe. 5 dagen eten voor maximaal € 5,- per dag, voor ons geen hele heftige uitdaging, want onze meeste recepten zijn onze de € 5,- Uiteraard leek het me wel leuk om ze met jullie te delen, wie weet breng ik je nieuwe inspiratie.... een nieuwe rubriek dus; Budget recepten... lekker en leuk voor de portomonnee. :) 


Wat heb je nodig?! (inclusief prijzen, sommige prijzen zijn geschat!) 

* 3 uien, € 0,30 

* 2 knoflookteentjes, € 0,10

* 3 Paprika's, bijvoorbeeld de buitenbeentjes, € 1,31 

* Winterpeen, ongeveer 400-500 gram, ook de buitenbeentjes € 0,30 

* Bakje champignons, € 0,86 

* 2 pakjes passata, 2 x € 0,46 = € 0,92 

* Lasagne bladen, half pakje € 0,34 

* Italiaanse kruiden, een flinke theelepel € 0,20 

* Peper € 0,05

* Zout € 0,05 

* Theelepel suiker € 0,05 

* Plakjes kaas, zelf schaven van een stuk kaas € 0,50 


Totaal; € 4,98 voor een hele schaal vol, Yeah! 


Dit moet je doen;

* verwarm de oven voor op 220 graden

* Snijd de uien en paprika's in blokjes en bak ze aan in wat boter of olijfolie

* Maak de winterpeen schoon en snijd in blokjes, doe ze bij de uien en paprika

* Maak dan de champignons en knoflook schoon (even persen) en voeg ze als laatste toe

* Voeg de passata, Italiaanse kruiden, peper en zout naar smaak en de suiker toe en laat de saus even lekker doorkoken. 

* Dan is het tijd om de lasage "op te bouwen" Begin met saus en eindig met saus

* Leg als laatste de plakjes kaas bovenop, lekker veel kaas maakt een heerlijk korstje :) 

* Zet de schaal 30 minuten in de oven 


En klaar! Zonder kruidenmixen of andere duurdere dingen, maak je deze lasagne helemaal zelf. Je hebt dus een schaal vol voor € 4,98. Ik kreeg op Social Media al een reactie dat zo'n schaal veel te weinig was voor een gezin, daar ben ik het niet helemaal mee eens, maar mocht dat het geval zijn, dan maak je 2 schalen voor € 9,96... ook nog redelijk budget. En je kunt er natuurlijk zelf allemaal dingen bij eten; salades, stukje brood... leef je uit! Dat maakt de prijs natuurlijk wel een stuk hoger. 


Mocht je, net als wij, nog een restje over hebben dan kun je dat gerust invriezen of de volgende dag met de lunch eten, heerlijk! 


Eet Smakelijk! 










Reacties (9)
Nieuwste artikelen;



Hoi! Leuk dat je een kijkje neemt op mijn blog. 

Ik ben Doortje en ik ben 30 jaar, Moeder van Thijs (2012) en onze tweeling Sara & Sofie (2015) 

Elke dag publiceer ik een artikel om 6u over mijn leven, gezonder leven, het moederschap, huishouden, recepten, bewust leven, de financiën en nog veel meer. 

Daarnaast vind je hier regelmatig plogs & vlogs.

Lees en kijk gezellig mee, je bent van harte welkom! 

Instagram
Nieuwste YouTube video
Follow